Не починаючи боротьби, омбудсмен фіксує своє безсилля перед сайтом «Миротворець», — голова НСЖУ Сергій Томіленко

Голова Національного союзу журналістів України Сергій Томіленко повідомив у своєму пості на Facebook, що отримав «відписки» у відповідь на скарги щодо скандального ресурсу , який незаконно поширює персональні дані сотень журналістів:

Сергій Томіленко, голова НСЖУ

— Не починаючи боротьби, Уповноважена ВР по правах людини Людмила Денисова фіксує своє безсилля перед сайтом «Миротворець», який незаконно поширює персональні дані сотень журналістів.

У НСЖУ та наших партнерів по Індексу фізичної безпеки журналістів (ГО «Інформаційна безпека», Академія української преси, Платформа прав людини, Інститут розвитку регіональної преси) була надія, що Уповноважена проявить солідарність із українськими та міжнародними журналістами, яких атакує специфічний ресурс. Було сподівання, що пані Денисова вплине на лідерів своєї політичної сили — «Народний фронт» — і переконає їх, що цькування сотень працівників ЗМІ як «колаборантів та посібників терористів» неприпустиме.

Натомість журналісти отримали відписку. Скаржиться Офіс Уповноваженої на брак повноважень (відверто би писали, що бракує бажання). Цитує листа Національної Поліції від 2016-го року (хоча можна було би і поцікавитися ходом розслідування, бо уже вересень 2018-го). Не можуть заблокувати сайт, немає механізмів (хоча заблокувати сайт «Яндекс» і «Однокласники» в Україні ж змогли).

Сайт «Миротворець» свого часу дійсно сприймався волонтерською ініціативою. Зі зрозумілим і щирим бажанням атакувати кожного, хто зі зброєю в руках атакував Україну. Або того, хто свідомо взяв на себе обов’язки системно утверджувати сепаратизм на Донбасі.

Але зараз сайт «Миротворець» — це ресурс, який служить владі. Який підтримує тих, хто має великі погони. І допомагає, зокрема, залякувати незручних журналістів.

Дякуємо Офісу Уповноваженої з прав людини за відвертість. НСЖУ ж спільно з національними та міжнародними партнерами, дипломатами, Моніторинговою місією ООН та іншими достойними організаціями продовжуватиме боротися за безпеку журналістів в Україні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *