Суд дозволив Генпрокуратурі читати смс та досліджувати телефонні дзвінки головного редактора телепрограми «Схеми» за 17 місяців

Про це команда «Схем» повідомила на своїй сторінці в Фейсбук:

Печерський районний суд Києва надав доступ Генеральній прокуратурі до телефонних розмов, смс та місцезнаходження телефону Наталки Седлецької у справі про ймовірне розголошення державної таємниці і даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником. Не за конкретний день. А за 17 місяців.

Звісно, у спілкуванні з джерелами і між собою ми всі використовуємо захищені канали зв’язку, а не відкритий мобільний зв’язок, до якого суд дав доступ прокурорам.

Але.

Ми сприймаємо це не тільки як грубе втручання у приватне життя громадянина України. Це – тиск на незалежного журналіста.

У нас є підстави вважати, що це розслідування ГПУ та таке рішення суду здійснюється з метою психологічного тиску та подальшого перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Генпрокурор Юрій Луценко та його підлеглі неодноразово ставали фігурантами розслідувань програми «Схеми».

І от тепер ГПУ зажадала отримати доступ до приватної, захищеної законом інформації Наталки Седлецької протягом півтора року! За значний період, протягом якого наша редакція під її керівництвом щотижня проводила та публікувала суспільно важливі викриття про корупцію у найвищих ешелонах влади.

Ми висловлюємо підтримку керівнику нашої програми. В такій ситуації може опинитися кожен журналіст, який викриває корупцію.

Ми засуджуємо такі дії з боку правоохоронних органів.

Ані цей крок, ані подальші не змусять нас зупинити роботу над новими розслідуваннями у “Схемах” відповідно до високих стандартів Радіо Свобода

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *